| ASIN | B00UTWX96Q |
| Auto Part Position | Front |
| Best Sellers Rank | #3,995,050 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #24,518 in Automotive Replacement Struts |
| Brand | Sensen Shocks & Struts |
| Customer Reviews | 4.1 4.1 out of 5 stars (23) |
| Date First Available | March 17, 2015 |
| Exterior Finish | Powder Coated |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Item Weight | 37 pounds |
| Item model number | 100410 |
| Manufacturer | SENSEN |
| Manufacturer Part Number | 100410-FS-SS |
| OEM Part Number | LS33-80911B 1336306 2336306 G57039 M57039 SR4052 171525 181525 11060 11100 |
| Product Dimensions | 24.25 x 14 x 7 inches |
| Style | Modern |
| UPC | 784672649858 |
| Vehicle Service Type | Car |
S**Y
So far good
Ok so far just got them in went around the block seems fine. Word of advice removing the axel is some times a pain need a 30 mm 12 point socket and burp gun to get it out.