title: "HRF-RM018"
brand: "ymyny"
currency: ISK
in_stock: true
reviews_count: 8
url: https://www.desertcart.is/products/459171181-hrf-rm018
store_origin: IS
region: Iceland
---
# 6 tiers 44 lbs per shelf Easy assembly HRF-RM018
**Brand:** ymyny
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 📚 Elevate your space with style and function!
## Quick Answers
- **What is this?** HRF-RM018 by ymyny
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- ymyny enthusiasts
## Why This Product
- Trusted ymyny brand quality
## Key Features
- • **Effortless Setup:** Quick assembly with numbered parts and clear instructions.
- • **Dedicated Support:** Experience top-notch customer service for peace of mind.
- • **Sturdy & Reliable:** Crafted with MDF and iron pipes for unmatched durability.
- • **Maximize Your Space:** Transform any corner into a stylish storage solution.
- • **Versatile Aesthetic:** Seamlessly blends modern and industrial styles for any decor.
## Overview
## Description
Full description not available
## Features
- SAVE SPACE: This open ladder bookshelf has 6 tiers, dimensions: 23.6" x 10.6" x 78.7", save floor space, especially suitable for small space. You can diaplay items in living room, bedroom, office or balcony
## Product Details
- **Material:** Engineered Wood
- **Mounting Type:** Wall Mount
- **Room Type:** Bedroom, Living Room, Office
- **Shelf Type:** Engineered Wood, Metal, Wood
- **Number of Shelves:** 6
- **Special Feature:** Space Saving
- **Product Dimensions:** 23.62"D x 78.74"W x 9.45"H
- **Shape:** Rectangular
- **Style:** modern
- **Finish Type:** Standard
## Images
## Available Options
This product comes in different **Size, Item Package Quantity** options.
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐ A refinished beauty of a shelf
*by D***S on May 2, 2025*
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Looks Great and Feels Sturdy!
*by T***  on April 25, 2025*
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Very Nice Shelf
*by R***N on April 21, 2025*
Love it in my renovated laundry room! Nice heavy duty shelf.
## Frequently Bought Together
- YMYNY Industrial Pipe Ladder Shelf, 6-Tier Wall Mounted Bookcase with Metal Frame, 78.7" Open Bookshelf, Multifunctional Storage Rack for Home Office, Living Room, Plant Stand, Rustic Brown, RF-TM018
- Jeasor 4-Pieces Industrial Pipe Bathroom Towel Ring Kit DIY Wall Mount Accessories Kit Includes Robe Hook Towel Bar and Towel Ring (18 inch)