| ASIN | B07ZPBFVKK |
| Antenna Location | Karaoke, Singing, Video Conference |
| Audible Noise | 24 Decibels |
| Audio Sensitivity | 24 Decibels |
| Best Sellers Rank | #17,174 in Musical Instruments ( See Top 100 in Musical Instruments ) #68 in Multipurpose Dynamic Microphones |
| Brand | Audio-Technica |
| Color | Black, Silver |
| Compatible Devices | Personal Computer |
| Connectivity Technology | USB and XLR Outputs |
| Connector Type | USB Type-C |
| Customer Reviews | 4.4 out of 5 stars 1,980 Reviews |
| Enclosure Material | Metal |
| External Testing Certification | nรฃo aplicavel, nรฃo aplicavel |
| Global Trade Identification Number | 00042005204878 |
| Hardware Platform | PC |
| Item Dimensions | 7 x 3 x 10 inches |
| Item Type Name | Cardioid Dynamic Microphone |
| Item Weight | 9.5 Ounces |
| Manufacturer | Audio-Technica |
| Maximum Frequency | 15000 Hz |
| Mfr Part Number | ATR2100x-USB |
| Microphone Form Factor | Handheld |
| Minimum Frequency | 50 Hz |